• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/EvetBilisim/
 • https://twitter.com/EVET_Bilisim

Avaya Communication Manager
Avaya Aura™ Communication Manager yazılımı, Avaya’nın büyük ve küçük ölçekli kuruluşlara tümleşik iletişim çözümleri sunduğu esnek, yüksek güvenilirliği olan ve ölçeklenebilir IP Telefon sistemidir. Zengin ses ve görüntü desteği sunmasının yanında esnek ve dağıtık ağlar, analog, dijital ve IP tabanlı iletişim cihazlar için hizmet sunar. Bununla beraber, Avaya Aura Communication Manager güçlü PBX özellikleri, yüksek güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve farklı iletişim standartları desteği sunar. Gelişmiş taşınabilirlik özellikleri, dahili konferans görüşme ve çağrı merkezi uygulamaları ve E911 yetenekleri içerir. Communication Manager tek bir sistemde onlarca kullanıcıdan 36.000 kullanıcıya kadar ve tek bir ağ üzerinde bir milyondan fazla kullanıcıya kadar ölçeklenebilir.

Avaya Aura™ yeni nesil mimarisinin temel bileşeni olan Communication Manager, önceki ayrı ürünleri ve yeni nesil bileşenleri tek bir paket halinde birleştirerek, tek bir paket ile tüm iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenizi sağlar. Avaya Aura Standard Edition and Enterprise Edition paketlerinin bir parçası olarak satılan Communication Manager yazılımı, sadece kullanıcı bazlı lisans ücreti ile genel müşteri durumları için ihtiyaç duyulan bütün işlevleri biraraya getiriyor.

Ürün Ayrıntıları

Çeşitli Linux tabanlı sunucularda çalışmak üzere tasarlanmış olan Communication Manager geniş yetkinlik yelpazesi ile sanal yatırımlarınıza olanak sağlamaktadır:

 • Esnek, dağıtık ağlar ve çeşitli analog, dijital ve IP tabanlı iletişim cihazları üzerinden zengin ses ve görüntülü çağrı işleme yeteneği.
 • Gelişmiş işgücü verimliliği ve taşınabilirlik desteği.
 • Dahili konferans ve çağrı merkezi uygulamaları.
 • Birden fazla konum üzerinden merkezi sesli posta ve operatör işlemleri
 • E911 yetenekleri.
 • Merkezi sesli yanıt sistemi, operatör operasyonları sağlayabilen çeşitli başka ağlar ve birden fazla konumdaki çağrı merkezleri üzerinden SIP, H.323 ve birçok başka endüstri standardı haberleşme protokolleri için destek
 • 700den fazla güçlü özellik birarada.

Yüksek uygulanabilirlik, gerçekleştirilebilirlik ve ayakta kalabilirlik Communication Manager’ın birçok kuruluş için kendi haberleşme ağlarının düzleştirilmesi, bütün haline getirilmesi ve uzatılmasını da sağlıyor olması düşürülmüş toplam sahip olma maliyeti, gelişmiş müşteri hizmetleri ve daha fazla rekabet gücü sonuçlarını doğurur.

Avaya Aura Communication Manager(ACM)

Communication manager, Avaya Aura ailesinin en önemli bileşenidir. Bu haberleşme sistemi hem ses hem video iletişimi sağlar. Analog, sayısal ve IP haberleşme cihazlarına ve medya ağ geçitlerine sağlam ve dağıtılabilen bir şebeke altyapısı sunar. İlave olarak , Communication manager güçlü PBX (Santral) özellikleri ve çoklu protokol desteği sağlar . Yüksek güvenilirliktedir, yüksek kapasitelere kolayca büyütülebilir.

Communication Manager sesli iletişimi güçlendiren ve değer ilave eden diğer uygulamalar ile entegrasyon sağlayarak iş problemlerinize eşsiz çözümler sunar.

Açık ve genişletilebilir bir platformda çalışan yüksek güvenilirlik/sağlamlıkta, güvenli bir telefon sistemi uygulamasıdır.

Communication manager, kullanıcı ve sistem yönetimi fonksiyonları, akıllı çağrı yönlendirme, uygulama entegrasyonu ve çoklu lokasyon network haberleşme özellikleri sağlar.

Communication Manager, bir işletmeyi aşağıdaki özellikleri ile destekler:

 • Sağlam ve güçlü ses ve video işleme kapasitesi.
 • Gelişmiş insan kaynakları üretkenlik ve mobilite fonksiyonları.
 • Kendi bünyesine entegre konferans ve Contact Center uygulamaları.
 • Çoklu lokasyonlu yapılar için merkezi sesli mesaj ve operatör uygulamaları
 • Geniş bir analog, sayısal ve IP/SIP bazlı telefon ailesine ve diğer haberleşme cihazlarına bağlantı.
 • Farklı network yapılarında SIP, H323 ve bir çok başka endüstri standart haberleşme protokollarına destek.
 • 700’den fazla  güçlü fonksiyon.
 • Tek bir sistemde 18,000 IP telefona destek, tek bir network içinde  1 milyon kullanıcıya kadar destek.
 • Yüksek güvenilirlik ,sağlamlık ve hayatta kalabilme özellikleri.

Avaya Aura Communication manager, Avaya  sunucu ve ağ geçitlerinin kolaylıkla büyütülebilmesini sağlar. En büyük Avaya sunucusunun akıllı çağrı işleme kapasitesinin üç katına kadar çıkartılabilmesi gücünü sağlar. Saatte 600,000 tamamlanmış çağrı işlemi yapabilir. Tek bir network’ü iyi bir maliyetle ve güvenilir şekilde büyük bir genel müdürlüğü destekleyecek kadar büyütebilir veya en küçük uzak ofisiniz için küçültebilirsiniz. Bu yazılım, eş dağılımlı ve  13 haneliye kadar olan numaralandırma planlarını destekleyebilir.

Communication Manager , hemen her işletmenin ihtiyaçlarına karşılık verecek iki ayrı tip kullanıcı yazılım paketlemesi ile sunulmaktadır.

Communication Manager  Standard

Tümleştirilmiş telefon fonksiyonelitesi sağlar, QSIG/DCS networking ile mevcut sistemlere ve merkezi mesajlaşma sistemlerine bağlanabilir, uzak lokasyonlar için  standart hayatta kalabilirlik özelliklerini destekler. Avaya Standard Edition yazılım paketinin içerisinde gelir.

Communication Manager Enterprise

Communication Manager Standard’ın içerisindeki her özellik dahildir, ayrıca çok uluslu ağ geçidi bağlantıları ile uzak lokasyonlardaki ağ geçitlerine yüksek hayatta kalabilirlik ve yüzde yüz fonksiyon özdeşliği sağlar. Avaya Aura Enterprise Edition yazılım paketinin içerisinde gelir.

Bilgi için: Avaya - ACM Server and Gateways