• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/EvetBilisim/
  • https://twitter.com/EVET_Bilisim

Avaya Çağrı Merkezi

Avaya Aura-TM Contact Center 6.0 (Avaya Aura CC 6.0), içeriğe duyarlı, paylaşım esaslı bir ses ve çoklu ortam (multi medya) müşteri iletişim çözümüdür. Bu çözüm, işletmelerin müşteri ilişkileri ve temaslarını tahmin etme, otomatize etme ve hızlandırmalarına olanak tanır.

Avaya Aura CC 6.0 altı adete kadar multi medya kontağının en uygun ajana ve tek bir ajan uygulaması içerisinde yollanabilmesini sağlar. Müşterinin tam bir portresini ve temasların içeriğini oluşturan Avaya Aura CC 6.0, firmaların müşteri ilişkilerini müşterilerinin mükemmel bir deneyim yaşayabilmeleri için kusursuz yönetebilmelerini sağlar.

Avaya Aura CC 6.0 firmaların müşterilerine, önceden aldıkları kararlar ile ve tarihsel ve gerçek zamanlı içerik bilgileri doğrultusunda arama yaparak ulaşabilmelerini de sağlar. Böylelikle müşteri temaslarının kalitesi arttırılır, ajanların kullanım oranları ve verimliliği yükselir , süpervizörlerin performansı artar, mükemmel müşteri memnuniyeti ve sürdürebilir büyüme sağlanır.

Otomatik Çağrı Dağıtımı (ACD- Automatic Call Distribution), Avaya’nın Communication Server sisteminin bir yazılım özelliğidir ve yüksek miktarlarda gelen, giden ve dahili çağrıların dağılımını yapmak ve ilgili çağrı merkezi gruplarına dağıtmak amaçlı geliştirilmiştir. Communication Server aynı zamanda ACD operasyonu ile ilgili bilgileri Avaya Çağrı yönetim sistemine (CMS- Call Management System) veya Avaya IQ çağrı yönetim sistemine yollar. Bu sistemler aldıkları bilgileri depolar, formatlar ve ACD operasyonu için gerçek zamanlı ve tarihsel raporlama üretiminde kullanırlar.

 ACD-Otomatik Çağrı Dağıtımı uygulaması,  gelen çağrıları bu iş için özellikle tasarlanmış grup ve bilgi seviyelerindeki ajanlara yönlendirir. ACD herhangi bir sistem yöneticisinin etkili bir çağrı yönetim ortamı kurabilmesini sağlar. Bu sistem yöneticileri, sisteme yeni bilgi seviyeleri, yeni gruplar, anonslar, ajanlar, dış hat grupları ekleyebilir veya silebilirler ve gelen çağrıların uyumlu grup ve yetenek seviyelerine yönlendirilmelerini sağlarlar. Sistem yöneticileri  ilave olarak ACD ölçüm kriterlerini belirleyebilirler ve opsiyonel olan CMS ve/veya Avaya IQ raporlama çözümlerini kullanarak ACD verimliliğini ölçen raporlamalar alabilirler.

Bilgi için :  Avaya Aura - TM Contact Center